Gå til innhold

Lurer du på hvordan det er å være lærling hos oss?

  • Text: Sissel Kristiansen

 

I samarbeid med Opplæringskontoret for verkstedtekniske- og matfag har vi laget en digital presentasjon av Havbruksstasjonen som lærlingbedrift – fra lærlingens eget perspektiv.

 

Filmen er laget av Backdrop ved Stein Erik Simonsen.

 

Lignende saker

SmitteRAS

Ved Fiskehelselaboratoriet er det bygd 9 like og uavhengige resirkuleringsanlegg (RAS-anlegg). Formålet med RAS-anleggene er å undersøke patogeners forurensningsdynamikk og desinfeksjonsstrategier.

Sterk tro på oppdrettstorsken

Øyvind J. Hansen har fulgt den norske oppdrettstorsken siden den første var rogn. Når femte generasjon nå er i ferd med å vokse seg stor, har Nofima-forskeren sterk tro på framtida for avl og oppdrett av norsk torsk.

Havbruksstasjonen
Generelle innstillinger

Denne nettsiden bruker i tillegg til nødvendige informasjonskapsler også Google Analyics for å se hvordan nettsiden blir brukt. De nødvendige informasjonskapslene husker for eksempel at du har akseptert denne meldingen eller endret innstilligene.