Hanne har en faglig bakgrunn som passer godt inn i Havbruksstasjonens virksomhet. Hun har bachelorgrad i næringsmiddelteknologi fra Statens næringsmiddeltekniske høgskole, mastergrad i fiskerifag med spesialisering i marine næringsmidler, og doktorgrad i naturvitenskap/bioteknologi fra Norges fiskerihøgskole ved UiT Norges arktiske universitet. Forskningen hennes har særlig handlet om sjømat, makroalger, ernæring og prosesseringsteknologi.
Siden midten av 1990‑tallet har Hanne hatt en rekke roller i forskningssektoren, blant annet som bioingeniør, laboratorieingeniør, stipendiat, senioringeniør, postdoktor og forsker. Hun har arbeidet mange år ved Norges fiskerihøgskole, hatt postdoktorstilling i Nofima og vært forsker ved NIBIOs avdeling for biomarin verdiskaping. Hos NIBIO har hun blant annet ledet forskningsprosjekter, koordinert arbeidspakker og vært sentral i etableringen av nytt biokjemisk laboratorium, med ansvar for innkjøp, metodeutvikling og kvalitetssystemer etter prinsippene for god laboratoriepraksis.
Hanne har også administrativ erfaring fra Fellesadministrasjonen ved UiT, der hun har arbeidet med prosjektledelse, budsjettoppfølging, likestilling og mangfold, rapportering og utvikling av nettsider innen HR-området. Kombinasjonen av forskning, forsøks- og laboratorieerfaring, kvalitetsarbeid og administrasjon er svært relevant for stillingen som prosjektkoordinator ved Havbruksstasjonen.
I sin nye rolle vil Hanne særlig arbeide med planlegging og koordinering av forsøk, samt leder- og organisasjonsstøtte. Hun vil også ha en viktig funksjon i kundeoppfølging. Med solid erfaring fra komplekse prosjekter og tverrfaglige team går hun inn i en nøkkelrolle i det videre utviklingsarbeidet ved Havbruksstasjonen.
«Jeg gleder meg til å bli en del av miljøet ved Havbruksstasjonen og til å bidra til god planlegging og gjennomføring av forsøk i tett samarbeid med forskere og andre ansatte ved Havbruksstasjonen,» sier Hanne. «Det å kombinere prosjektkoordinering, kvalitetsarbeid og støtte til ledelsen passer veldig godt med erfaringen min og det jeg trives best med.»
Havbruksstasjonen ser fram til samarbeidet og til å styrke Havbruksstasjonen med Hannes kompetanse og erfaring.